Domy modułowe (szkieletowe) – czym są? Otóż są to budynki, które – w przeciwieństwie do tradycyjnych domów – nie są od razu budowane na danej działce, ale powstają w 100% na hali produkcyjnej, a następnie są przewożone w miejsce, w którym mają stanąć. Dopiero tam poszczególne moduły są łączone w całość.

Domy dopasowane do potrzeb

Domy szkieletowe są budynkami, które powstają w znacznie krótszym czasie niż tradycyjne domy. Średni czas potrzebny na ich powstanie to od około 3 do 5 miesięcy. Zatem decydując się na budowę takiego domu możemy zaoszczędzić minimum rok czasu. Domy modułowe, w zależności od potrzeb Klienta, mogą być domami zarówno parterowymi, jak i piętrowymi. W zależności od gustu i potrzeb, mogą mieć one różne rodzaje dachu (na przykład dwuspadowy lub płaski), być zbudowane w preferowanym stylu architektonicznym i mieć oczekiwaną powierzchnię. Co ciekawe, takie domy mogą być na bieżąco modyfikowane – niezależnie od tego, czy dom dopiero powstaje, czy jest już zamieszkany.


Sprzedaż domów szkieletowych przez Internet

Domy modułowe są więc budynkami, które Kupujący mogą w 100% dopasować do siebie. Przed rozpoczęciem realizacji takiego domu bardzo ważnym jest więc, by poznać wszystkie potrzeby i wymagania Klienta. Jest to znacznie utrudnione, gdy sprzedaż tego typu domów prowadzona jest przez Internet. Dlatego też rozwiązaniem, które w takim przypadku może okazać się pomocne są indywidualne konfiguratory produktów, wdrożone na karcie produktowej zawierającej komplet niezbędnych informacji. Wdrożenie ich w firmie zajmującej się sprzedażą domów modułowych może znacznie ułatwić sprzedaż.

Łatwiejsza sprzedaż dzięki konfiguratorom produktów

Karta produktowa zawierająca wszystkie niezbędne z punktu widzenia Kupującego informacje jest czynnikiem, który powoduje że znacznie częściej decyduje się on na dokonanie zakupu. Wdrożenie na karcie produktowej rozwiązania, przy pomocy którego dodatkowo będzie mógł on dopasować dany produkt do swoich gustów i potrzeb jest działaniem, które z pewnością przyczyni się do wzrostu sprzedaży, zwłaszcza w branży domów szkieletowych.

Rozwiązanie, przy pomocy którego Użytkownicy mogą dopasować projekt domu modułowego do swoich potrzeb zostało zastosowane na przykład na tej stronie:

Źródło zdjęcia: https://www.erdolhaus.pl/domy-erdol/projekt-erdol-2/E8X10_P_2S25_B 

Użytkownicy mają możliwość wybrania jednego z dwóch projektów (przy każdym z nich jest podana cena brutto), a następnie wybrania wersji – prawej lub lewej – wskazującej po której stronie będzie znajdował się salon. Kolejne kroki konfiguracji to wybór rodzaju dachu/poddasza użytkowego. Użytkownicy mogą wybrać jedną z czterech dostępnych opcji. Wartym zauważenia jest fakt, że w zależności od wybranej opcji zmienia się zdjęcie poglądowe obok. Dzięki temu Kupujący mają możliwość zobaczenia, jak dany dom będzie wyglądał. Kolejnym etapem jest wybór pakietu kolorystycznego, czyli okien (kolor zewnątrz), drzwi oraz podbitki. Tutaj wyboru również można dokonać z czterech dostępnych opcji.

Plusem rozwiązania zastosowanego na tej stronie jest niewątpliwie wspomniany wcześniej podgląd, ale także cena. Po wyborze odpowiednich opcji Użytkownikowi wyświetlana jest cena końcowa brutto. Dzięki czemu już na etapie konfiguracji ma on pełen pogląd na to, ile finalnie zapłaci. Karta produktowa została wzbogacona także o wiele przydatnych z punktu widzenia Kupującego informacji, m.in.: opis projektu oraz co zawiera oferta. Użytkownik może także skorzystać z funkcji wirtualnego spaceru, pobrać lub zapisać daną konfigurację. Dodatkowo, gdyby miał jeszcze jakieś pytania lub potrzebował porady, na stronie zostały podane dane kontaktowe.

Podobne rozwiązanie zostało zastosowane na tej stronie:

Źródło zdjęcia: https://modulohouse.pl/konfigurator/ 

Tutaj proces konfiguracji składa się z 2 kroków. W pierwszym z nich Użytkownik może wybrać projekt swojego domu, z sześciu dostępnych opcji. Następnie proszony jest o wybór opcji wykończenia domu, czy ma być to stan surowy zamknięty, stan deweloperski (ogrzewanie, rekuperacja, CWU) czy może stan deweloperski PLUS (z fotowoltaiką). W przypadku gdyby Kupujący chciał się dowiedzieć, jakie dokładnie elementy wchodzą w skład danej opcji, pod konfiguratorem została umieszczona tabela, która to prezentuje. Kolejnym etapem konfiguracji jest wybór rodzaju pokrycia dachowego, systemu rynnowego, rodzaju deski elewacyjnej, rodzaju poszycia zewnętrznego oraz tarasu – czy dom ma go posiadać (jeżeli tak, to którą z dwóch dostępnych opcji) czy też nie.

Plusem powyższego rozwiązania jest podana cena, która w zależności od wybranych opcji konfiguracji, aktualizuje się na bieżąco. Użytkownikowi wyświetlana jest też informacja, że podana cena jest ceną netto i nie zawiera ona kosztów transportu modułów do miejsca, w którym dom ma stanąć.

Krok 2 to możliwość wysłania przez Użytkownika wiadomości poprzez formularz kontaktowy.

Konfigurator domów został wdrożony również tutaj:

Źródło zdjęcia: https://swisselement.pl/konfigurator/ 

W rozwiązaniu tym Użytkownik proszony jest między innymi o wybór projektu (kalkulacja może dotyczyć także projektu zewnętrznego). 

Źródło zdjęcia: https://swisselement.pl/konfigurator/  

Na kolejnym etapie konfiguracji należy wybrać rodzaj izolacji (standard lub ultra), elewacji, określić kto odpowiada za płytę fundamentową oraz na kiedy planowana jest budowa (najbliższe 6 miesięcy, najbliższe 12 miesięcy, 1-2 lata). Następnie Użytkownik proszony jest o podanie lokalizacji oraz opcjonalnie o dodanie innych uwag. Końcowy etap to podanie danych kontaktowych, na które zostanie przesłana oferta.

Komplet danych od Klienta

Konfiguratory produktów są rozwiązaniem, które umożliwia uzyskanie kompletu informacji niezbędnych do prawidłowej realizacji zamówienia. Kupujący, modyfikując odpowiednie parametru domu modułowego, może precyzyjnie określić swoje potrzeby i preferencje. Tak jak na przykład w konfiguratorze wdrożonym na tej stronie:

Źródło zdjęcia: https://hocomo.pl/pl/configure-home  

Na samym początku Użytkownik proszony jest o wybór kategorii – domu do 30 metrów, 35 metrów lub z antresolą. Kolejny krok to wybór typu domu. 

Źródło zdjęć: https://hocomo.pl/pl/configure-home  

Następnie Klient konfiguruje elementy takie jak: elewacja (czy ma być pionowa, czy pozioma), szkielet, materiał elewacji, rodzaj ogrzewania oraz ocieplenia, dach (również jego opcje dodatkowe), podłogę, instalację wodno-kanalizacyjną, instalację wentylacyjną, a także opcje dodatkowe.

Źródło zdjęcia: https://hocomo.pl/pl/configure-home

Kolejnym krokiem jest określenie instalacji elektrycznej: paneli fotowoltaicznych, gniazdek, punktów świetlnych, gniazda TV oraz gniazda internetowego.

Źródło zdjęcia: https://hocomo.pl/pl/configure-home

Następny etap to konfiguracja drzwi oraz okien w każdym z pokoi. Użytkownik proszony jest także o dookreślenie elementów związanych z łazienką: elektryczny wywietrznik powietrza z łazienki, bojler, gres łazienkowy oraz mebli (np. kabiny prysznicowej). 

Źródło zdjęcia: https://hocomo.pl/pl/configure-home

Końcowe etapy konfiguracji dotyczą wykończenia domu (m.in.: kuchni, drzwi skrzydłowych, drzwi przesuwnych) oraz tarasu (jego wykończenia i pergoli).

Źródło zdjęć: https://hocomo.pl/pl/configure-home

Po dokonaniu konfiguracji domu Klient proszony jest o podanie danych kontaktowych, na które zostanie dostarczona oferta. 

Źródło zdjęcia: https://hocomo.pl/pl/configure-home

Rozwiązaniem na plus, które zostało zastosowane w tym konfiguratorze jest podsumowanie, które wyświetla się po prawej stronie. Zawiera ono zestawienie wszystkich dokonanych przez Użytkownika wyborów. Dzięki temu Kupujący ma  możliwość stałego monitorowania, czy opcje które wybrał są na pewno tymi, które potrzebuje. Podsumowanie uwzględnia również cenę, która aktualizowana jest na bieżąco.

Źródło zdjęcia: https://hocomo.pl/pl/configure-home

Konfigurator produktu dopasowany do Twojej działalności

Domy modułowe są domami, które Kupujący mogą w 100% dopasować do swoich potrzeb i wymagań. Dlatego też ułatw im to i wdróż na swojej stronie indywidualny konfigurator produktu, dzięki któremu będą mogli w prosty i szybki sposób stworzyć dom swoich marzeń. Dzięki konfiguratorowi:

  • zaspokoisz indywidualne potrzeby swoich Klientów,
  • wyróżnisz się na rynku – oddasz w ręce Klientów narzędzie, którego Twoi konkurenci prawdopodobnie jeszcze nie oferują,
  • zaoszczędzisz czas w procesie handlowym,
  • zautomatyzujesz proces składania zamówień,
  • zmniejszysz tym samym ilość błędów, które mogą pojawiać się w zamówieniach.

Konfigurator produktów jest rozwiązaniem, które przyniesie korzyści zarówno Tobie, jak i Twoim Klientom.

Masz jakieś pytania odnośnie konfiguratorów produktów? Chciałabyś/chciałbyś wdrożyć takie rozwiązanie w swojej firmie? Skontaktuj się z nami – chętnie omówimy z Tobą Twój pomysł i zrealizujemy go dla Ciebie!Zobacz powiązane