Chocotelegram to pierwszy konfigurator, który wdrożyliśmy. Pomysł był genialny w swej prostocie tzn. konfigurator miał pozwalać na wysyłanie telegramów z krótką wiadomością “napisaną” za pomocą czekoladowych literek. Realizacja od strony technicznej nie była już tak prosta, jednak udało się i od wielu lat Kupujący z zadowoleniem korzystają z tego rozwiązania.


Jest to konfigurator wdrożony w sklepie opartym o platformę Extreme Commerce autorstwa Best.net, jednak dokładnie takie same efekty można uzyskać stosując konfiguratory w chmurze Fifny Cloud oraz implementując je na dowolne platformy sklepowe oraz serwisy, strony www. Konfigurator nie musi prowadzić bezpośrednio do finalizacji zakupu, może być także narzędziem ułatwiającym klientom składanie zapytań ofertowych.

Chocotelegram znajduje się pod adresem https://chocolissimo.pl/do/choco/chocotelegramConfigurator .

Na front-endzie Klient przechodzi 3 kroki:

  1. wybór układu tabliczki czekolady i ilości znaków – każda z tabliczek ma określoną ceną, co wpływa bezpośrednio na ostateczną cenę. Zwiększenie ceny może być spowodowane przez dodanie znaków specjalnych lub kostek ozdobnych (mają one dodatkowe ceny).

2. stworzenie czekoladowej wiadomości – W ramach określonej tabliczki można stworzyć napis tj. wybrany układ kostek czekolady przekłada się na możliwości stworzenia określonego napisu. Np.:

3. ostatnim krokiem jest wybór opakowania – może być to standardowa koperta lub opakowanie spersonalizowane tzw. postcard, który jest konfiguratorem w konfiguratorze.

Chocotelegram odróżnia się od innych konfiguratorów m.in. tym, iż w Chocotelegramie Kupujący mogą korzystać także z gotowych wiadomości proponowanych przez producenta. Telegramy na daną okazję pomagają Klientom szybko dokonać zakupów, a ponadto dają gwarancję, że nie będzie problemu z realizacją zamówienia – firma trzyma stany magazynowe na poszczególne literki tworzące słodkie wiadomości. Każda literka telegramu jest produktem, z osobnym stanem magazynowym zintegrowanym z systemem ERP odpowiadającym także za produkcję.

W większości sklepów najpierw powstaje produkt standardowy, a dopiero później pojawia się pomysł oferowania produktów personalizowanych. Chocotelegram to przykład odwrotnej drogi – tj. od personalizowanego produktu do produktów gotowych. W Chocolissimo gotowe telegramy powstały na bazie najczęściej zamawianych przez Klientów wiadomości oraz okazji, przy których sięgają oni po taki upominek.

Tego typu konfigurator może być stosowany z powodzeniem w wielu branżach, np. kwiatowej czy spożywczej (np. muesli na zamówienie). Wiele innych inspiracji możńa znaleźć na naszej stronie https://fifny.com/korzysci/.

Autorem oprogramowania e-commerce jest firma Best.net – poducent platformy sklepowej Extreme Commerce, właściciel marki Fifny i konfiguratorów w chmurze zintegrowanych z dowolną platformą sklepową oraz stronami www.

Zobacz powiązane